Közhasznú egyesület. Adószám: 18462391-1-06. Támogasson bennünket SZJA-ja 1%-ával. Köszönjük!

Hírek, események
2013.12.18 11:35

2013-as híreink

2013-as híreink

2013. április

Röszke egyedi tájértékei kiállításanyag
( kattintson a számokra a poszterek megjelenítéshez)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

 

2013. március

Egyesületünk az Nemzeti Együttmuködési Alap, az Új nemzedékek jövõjéért kollégium NEA-UN-12-SZ-0046 azonosító számú pályázat keretében sikeresen valósította meg a „Mit tegyek én, hogy településem 100 év múlva is élhetõ legyen?” címû programot, melynek keretében folytattuk a településünkön még meglévõ természeti és kulturális értékek felvételezését, számba vételét és sikerült összeállítani a sok-sok érték mentén Röszke Egyedi Tájérték Kataszterét. Szeretnénk elérni, hogy ezen értékek megõrzése, ill. fenntartása megvalósuljon.
A projekt szakmai bemutatója 2013. március 09-én szombaton 11 órakor lesz. A rendezvény helyszíne Röszke József Attila u. 20. (A Polgárõr és a Röszkei Sporthorgász és Természetvédõ Egyesületek székháza.)

Meghívó


 

2013. január

Kaán Károly XXI. Országos Természet – és Környezetismereti Verseny a (4-5)-6. évfolyamos tanulók számára

Felhívás

Segédanyagok:
Kaán Károly életrajza
Az év hala 2013
Az év fája 2013
A gyurgyalagról
A nyári tõzike

További információ: kornyezetved@roszkenet.hu

 

2013. január

Boldog Új Évet kívánunk!

A 2013-as év elsõ hetei már szorgos munkával telnek. A Magyar Természetvédõk Szövetsége és a svájci Pro Natura szervezet munkatársaival az egyesület biodiverzitás program megvalósításán dolgozik. Valamint folyamatban van Röszke egyedi tájérték kataszterének megújítása.

 

2013. december

Zöld forrás pályázati támogatással indul tanyafejlesztési programunk. A munka a hideg idõ ellenére sem áll meg.

 

2013. november 28.

Látványos akción követelte a Magyar Természetvédok Szövetsége és a Közép- és Kelet-Európai Bankfigyelõ Hálózat, hogy Magyarország több EU pénzt költsön az energia megtakarításra és környezeti ügyekre. A civil aktivisták egy szigetelt és nem-szigetelt házat jelenítettek meg élõben a Nemzetgazdasági Minisztérium elott, kifejezve a lakossági energiahatékonysági beruházások fontosságát. Az NFM által a helyszínen átvett petíciót az összes érintett minisztérium (NFM, VM, NGM, MEH) megkapta.

http://youtu.be/umzAnzzMU84

 

2013. augusztus-szeptember
Öko Tudásbázis - Élj egészségesebb, fenntarthatóbb életet!
Klikkelj! www.okoklikk.hu

Tippek, hírek, tapasztalatok egy helyen

 

2013. augusztus 29.

Sajtóközlemény Magyar Természetvédők Szövetsége

 

2013. június

A Magyar Természetvédők Szövetségével és a CSEMETE-vel együttműködésben a Svájci - Magyar együttműködési program társfinanszírozásában megvalósított - TPPA/2011/09/14 projekt - projekt első része sikeresen befejeződött. Rövid beszámolónkat itt olvashatja <<<

Élményeink képekben 1 2 3 4

 

2013. június

Biodiverzitás kisfilm a Föld Barátai Magyarország készítésében, érdemes megnézni!

Kisfilm link